تبلیغات
فروش فیلم بلوری - Into the Storm (به سوی طوفان )

کارگردان : Steven Quale

نویسنده : John Swetnam

بازیگران : Richard Armitage, Sarah Wayne Callies, Matt Walsh

خلاصه داستان : فیلم درباره شهر سیلوِرتونِ که ناگهان توسط گربادی بی سابقه ویران می شود و کل شهر داغون شدهِ و حتی پیش بینی می شود طوفان و گردباد بدتر هم در راه است و آدم های کل شهر همه به دنبال پناهگاه میگردند و …

 

www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/12/logo-trans.pngmedia/kunena/attachments/1598/IntotheStorm1.jpgهرگز متوجه نشدم که چرا مقایسه یک فیلم با یک ترن هوایی یا همان رولر کوستر یک جور تعریف و ستایش محسوب میشد.

صرفه نظر از سرگیجه، تهوع، یا وسوسه عبور از نردههای ایمنی و پرواز به سوی فضای آبی ناشناخته، سوار شدن بر ترن هوایی همچون دیگر بازیهای شهر بازیها: تهی، بی معنا و فراموش شدنی است.

با این تشبیه سراغ فیلم «به سوی طوفان / into the storm» میرویم.

آخرین محصول هالیوود در این ژانرِ آزمون و خطا- این فیلم فاجعه-......خوب...... چیزی در مایههای ...... یک سواری کاملاً منزجر کننده با ترن هوایی است!

این اکشنِ ۵۰ میلیون دلاریِ عاری از هر گونه مفهوم انسانی، اما در عین حال کاملاً زیبا، مملو از میلیاردها (یا شاید تریلیاردها) بایت تصاویر کامپیوتری از نقش اول این فیلم یعنی خانوادهای عظیم از طوفانهای سهمگین است که بر سر یک شهر کوچک و آرام در غرب میانه (Midwest) آمریکا آوار میشوند- گرچه، این طوفان هرگز نمیتواند بر روح سرکش و دانش فنی آمریکایهایی که ساکن این شهر هستند غلبه کند.

media/kunena/attachments/1598/IntotheStorm3.jpgاین طوفانها، که هر یک بزرگتر، شرورتر و خشمگینتر از دیگری هستند، با گروههای متعددی از افراد روبرو میشوند که ماجراهای قهرمانی هایشان درونمایه داستانی این فیلم را تشکیل میدهند.

در ترفندی که مقداری شتاب و تنش را به فیلم اضافه میکند، هر داستان از طریق یک فیلم مستند نقل میشود. حتی وقتی که زندگی عادی در شهر جریان داد، هر کدام از شهروندان یک دوربین دیجیتال در دست دارند و عاشق فیلمبرداری از طوفان هستند.

ریچارد آرمیتاژ (بازیگر انگلیسی فیلم های MI-5، The Impressionists) نقش معاون یک دبیرستان به نام گَری موریس، با شخصیتی مردانه، عاطفی و کناره گیر، که همسرش را از دست داده و پدر دو پسر است، را ایفا میکند. او دو پسر نوجوانش، جِیکوب (با بازی جِرِمی سامتِر) و تِری (با بازی نِیتِن کِرِس) را برای فیلمبرداری از رویداد بزرگ روز، یعنی مراسم فارغ التحصیلی از دبیرستان، داوطلب میکند.

جِیکوب سعی میکند تا به کِیتلین (با بازی آلیشیا دِبنام کَری)، دختری که سال ها دورادور عاشقش است، کمک کند تا فیلم مستندی درباره آلودگی در یک شهرک صنعتی متروکه در حاشیه شهر بسازد.

وقتی طوفان شروع می شود این دختر و پسر و شهوت رو به ازدیادشان در گودال کوچکی زیر صدها پوند فلز و بتون به دام میافتند.

پدری برای نجات!

در عین حال تیمی از طوفان شناسها به رهبری پیت، یک مستند ساز و بازیگر برنامههای مستند تلویزیونی (با بازی مَت والش کمدین)، آلیسون، یک هواشناس جذاب (سارا وین کالیز بازیگر سریال مرده متحرک The Walking Dead) و گروه فیلمبرداری شان به سرعت وارد شهر میشوند.

پیت کنترل یک خودروی تانک مانند را در دست دارد که قرار است زیر طوفان، درست داخل چشم آن، قرار داده شود. آیا آنها موفق میشوند که به شهر کمک کنند یا فقط از طوفان فیلمبرداری میکنند؟

«به سوی طوفان» که توسط اِستیون کوآل (کارگردان مقصد نهایی ۵) ساخته شده است دارای جلوههای ویژه جداً تاثیرگذار و ماهرانهای است. ضرباهنگ سریع و افکتهای صوتی قابل توجه فیلم باعث میشوند که با چشمانی کاملاً باز و فکی افتاده به صندلی خود تکیه زنید و محو تماشای فیلم شوید.

منتقد: تیرداد درخشانی (Philadelphia Inquirer) - امتیاز ۳.۸ از ۱۰ (۱.۵ از ۴)فروش فیلم بلوری